27 жовтня 2014 року Студентським науковим гуртком кафедри банківської справи «Банківський аналітик» був проведений науковий семінар на тему: «Сучасний стан банківської системи Укранїи в умовах військової, політичної та економічної кризи».

Friday, 31 October 2014 18:13

Виступ розпочала студента ФБС-41 Крученик Лілія, розглянувши проблеми нашого економічного минулого, а саме кризу 1998 та 2008 років. Україна у 90-ті роки була лише формально незалежною, насправді її економіка була тісно прив’язана до Росії. Коли у 1998 році Росія оголосила себе неплатоспроможною, економіка зазнала дефолту. Це означало, що борг Україні Росія не поверне. Спрацював так званий «ефект доміно», Україні загрожувала серйозна економічна криза, яка прийшла з боку «сусіда».

Лілія зазначила, взаємозалежність країн на світовому рівні. Коли спостерігається спад економіки провідної країни світу, то це обов’язково відіб’ється на економіках інших держав. Так сталося і в 2008 році, де ініціатором світової фінансової кризи було США.

Самсонюк Вікторія, студентка ФБС-42, розкрила проблеми сучасності, які спричинені політичною, економічною та військовою нестабільністю. Серед основних проблем банківської системи були розглянуті провладний бюрократизм, непрозора політика НБУ, недовіра населення, інфляційні очікування, спекуляції, тіньовий фінансовий ринок, кишенькові банки, вибіркове рефінансування. Кожна проблема була детально проаналізована та розглянута, виявленні їх першоджерела. Вікторія наголосила, що, крім економічних факторів, не менш важливим є психологічний, який і формує попит та пропозицію на валютному ринку.

З доповіддю «Перспективи розвитку банківської системи України за сучасних умов» виступила студентка ФБС-43 Андріяшина Аліна. Як стверджує доповідач, кожна проблема має своє вирішення, в тому числі і економічна. Політика НБУ має, в першу чергу, забезпечити прозорість дій, пояснити населенню реальну ситуацію на ринку, припинити вибіркове рефінансування та оздоровлення «приречених банків», встановити жорсткий контроль за комерційними банками, унеможливити їхню спекуляцію валютою, викорінити «міняйл» на ринках. Аліна наголосила, що стабільність національної валюти забезпечить зелене світло національному виробнику.

По закінченню виступу учасники гуртка активно дискотували стосовно сучасної фінансової ситуації в Україні. До цієї бесіди долучилися викладачі та куратори гуртка. Засідання пройшло досить цікаво та закінчилося на оптимістичній ноті.