27 вересня 2016 року СНГ кафедри банківської справи «Банківський аналітик» було проведено круглий стіл на тему: «Проблеми і стратегічні орієнтири розвитку безготівкових рахунків»

Monday, 07 November 2016 16:46

Print E-mail

Зі вступним словом виступила голова гуртка Марія Вільшанська, представивши присутніх на заході: к.е.н., доцента Стечишин Т.Б. та кураторів гуртка к.е.н., доцента Забчук Г.М. та к.е.н., викладача Рудана В.Я. Зокрема,  Марія Вільшанська наголосила на актуальності даної теми, оскільки  від стану безготівкових розрахунків, своєчасного і повного надходження від платників коштів залежить стан грошового обігу ціноутворення, кредитні відносини, фінансовий стан підприємств та банківських установ, і, як підсумок соціальний стан населення.Із змістовними та ґрунтовними доповідями виступили: Христина Скорик, Іван Дідур, Ігор Пащук. З доповіддю на тему «Безготівкові рахунки: суть, значення, форми, класифікація та принципи організації», виступила студентка групи ФБС-22 Скорик Христина. У доповіді було розкрито суть поняття «безготівкові розрахунки». Доповідач звернула особливу увагу на платіжні інструменти та форми безготівкових розрахунків. Було зазначено, що нормалізація системи безготівкових розрахунків сприятиме становленню нормальних ринкових відносин.

Студент групи ФБС-12 Іван Дідур у своїй доповіді «Безготівкові розрахунки в Україні» зазначив, що високий рівень готівки в обороті гальмує ріст економіки, знижує рівень прозорості та затримує активний розвиток сучасних сервісів та технологій  в Україні. Доповідач звернув увагу на те, що об’єм готівки поза банками залишається найвищим за всю історію 282,8 млрд.грн.  Було зазначено, що розмір граничної суми готівкового обігу, який лишається на рівні 150 тис. грн., буде переглянуто до зменшення.

Свою доповідь на тему «Безготівкові розрахунки за кордоном» представив студент групи ФБС-22 Ігор Пащук.  Було зазначено, що станом на липень 2016 року в США 88,7% розрахунків проводяться без участі готівки (в Україні 45%) , хоча найвищий цей рівень є в Південній Кореї 98,2% . Доповідач навів цікаві факти щодо таких провідних компаній як, Apple та Samsung,  які розглядають можливості запровадження системи NFC, тобто щоб розплатитись за щось достатньо буде ввести лише дані картки на смартфон.

Після виступу доповідачів усі учасники наукового семінару перейшли до активного обговорення актуальних та спірних питань. Зокрема велася мова про перспективи безготівкових розрахунків в Україні. Учасники дискусії дійшли висновку, що на протязі 10-15 років Україні не зможе повністю перейти до безготівкових розрахунків, оскільки значна частина населення фінансово неграмотна, існує високий рівень недовіри до банків. Також на низький рівень безготівкових розрахунків впливає незначна кількість POS-терміналів, зокрема в сільській місцевості, однак існує така альтернатива,як мобільні термінали. Отже, технічний прогрес не стоїть на місці і тому недалекі ті часи, коли ми повністю перейдемо на безготівкові рахунки.

Голова СНГ «Банківський аналітик» Марія Вільшанська висловила подяку доповідачам за ґрунтовні виступи та усім учасникам семінару за присутність та активну участь в обговорені.