1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Інформація про гурток

Hаукова діяльність - це інтелектуальна творча діяльність, спрямована на одержання і використання нових знань. Основними її формами є фундаментальні та прикладні наукові дослідження" - Закон України «Про наукову і науково-технічну діяльність».

Наукова і науково-технічна діяльність у вищих навчальних закладах є невід'ємною складовою освітньої діяльності. Організація науково-дослідної роботи студентів спрямована на задоволення творчих та наукових інтересів студентів, а також формування особистості молодого вченого та підготовки фахівця високої кваліфікації шляхом надання їм можливості активно займатись науково-дослідною діяльністю.

На даний час Студентський науковий гурток кафедри банківської справи «Банківський аналітик» – це потужна студентська організація, що об’єднує студентів, які виконують науково-дослідну роботу.

Основні принципи діяльності гуртка:

добровільність;

рівноправність всіх членів;

колегіальність;

самоврядування для розвитку наукової творчості студентів, забезпечення органічного зв’язку навчання та науково-дослідної роботи;

накопичення і примноження наукового потенціалу університету.

Мета гуртка – сприяння розвитку економічної науки та захист наукових і професійних інтересів студентів (детальніше – Положення про діяльність). Кураторами «Банківського аналітика» є к.е.н., доцент Роксолана Володимирівна Михайлюк, та к.е.н., доцент  Галина Михайлівна Забчук.

Щодо історичної ретроспективи, Студентський науковий гурток кафедри банківської справи було засновано в 2001 році, одразу після створення самої кафедри банківської справи (4 липня 2001 року).

Науковим наставником гуртка «Банківський аналітик» є завідуючий кафедрою банківської справи, д.е.н., професор Олександр Валерійович Дзюблюк. Викладачі кафедри банківської справи активно допомагають студентам гуртка та всіляко сприяють у підготовці доповідей й організації запланованих наукових заходів від початку його створення. За дев’ять років діяльності у гуртка з’явилась своя маленька історія, досвід, міжвузівські зв’язки.

Поточна діяльність гуртка полягає в щотижневому тематичному засіданні, де обговорюються новини ринку банківських послуг, заслуховуються доповіді студентів на задану тему, йде колективне схвалення плану наукових заходів та вирішення організаційних питань.

Також належною ознакою діяльності студентської науки є випуск газети «Банківський аналітик», де висвітлюються останні події з наукового життя гуртка, інформація про діяльність та звіт про заходи, в яких брали участь члени «Банківського аналітика», цікаві інтерв’ю та новини на банківську тематику.

Науковий гурток щомісячно організовує відкриті наукові семінари, круглі столи за участі викладачів кафедри банківської справи, банкірів та членів наукового об’єднання. Щорічно студентський науковий гурток кафедри банківської справи бере участь у всеукраїнських та міжнародних конференціях, семінарах, конкурсах в Львові, Києві, Севастополі, Черкасах, Харкові, Чернівцях та інших містах України.

Важливою для студентського наукового гуртка кафедри банківської справи є тісна співпраця з учбовими закладами Польщі – Ягеллонським університетом, Варшавською вищою школою економіки, Лодзьким університетом. Представники цих закладів ставали учасниками науково-практичних конференцій та семінарів нашого університету. При цьому члени гуртка «Банківський аналітик» п’ять разів на протязі останніх років відвідували наукові заходи Ягеллонського університету у м. Кракові.

Уже традиційним є відвідування Музею грошей Національного Банку України у м. Києві, де учасники гуртка мають змогу ознайомитися з переліком монет, предметів і грошових знаків, що в різні історичні часи виконували роль грошей на території України. Винятково цікавою є експозиція грошових знаків усіх країн світу, яка знаходиться в самому центрі музею у вигляді об'ємного куполу. Таким чином, «Банківський аналітик» – це об’єднання студентів, які займаються науковою роботою; виступають ініціаторами та співорганізаторами проведення в університеті науково-практичних конференцій всеукраїнського та міжнародного рівня; беруть участь у різноманітних наукових конференціях, олімпіадах, конкурсах та грантових програмах; працюють за науковими інтересами.

Ласкаво просимо до наукового життя!

Голова Студентського наукового гуртка

кафедри банківської справи

«Банківський аналітик»

Варга Марина